Održana prezentacija projektnih prijedloga polaznika Programa usavršavanja za poslove voditelja projekta

Ispis

Danas je u prostorijama Osnovne škole Ruđera Boškovića u Grudama održana prezentacija projektnih prijedloga polaznika Programa usavršavanja za poslove voditelja pripreme i provedbe projekata, koji je proveo Centar izvrsnosti Splitsko-dalmatinske županije u sklopu projekta Put prema izvrsnosti - uspostava CI u ŽZH. Cilj provedbe Programa bio je podizanje kapaciteta odgojno-obrazovnih djelatnika za samostalnu pripremu i provedbu projekata financiranih iz sredstava Europske unije i drugih izvora financiranja.

Obuku u trajanju od 160 sati prošli su djelatnici škola s područja Županije Zapadnohercegovačke, a voditelji obuka na konkretnim primjerima pokazali su im kako pripremiti, napisati i provesti projektni prijedlog. Tako su sudionici na svakoj obuci imali radne zadatke te su izrađivali logiku projekta, proučavali otvorene javne pozive i upute za prijavitelje, formirali aktivnosti projekta i proračun projekta. Sukladno tome, a u sklopu završnoga rada, polaznici su na temelju usvojenih znanja izradili i vlastite projektne prijedloge.

kg1

Na samom početku prezentacije, prisutnima su se obratili ravnateljica Zavoda za odgoj i obrazovanje, gđa Jadranka Bošnjak, ravnatelj CI SDŽ, g. Ivica Zelić i viši savjetnik za projekte i međunarodnu suradnju u CI SDŽ, g. Marin Urlić, koji je ujedno bio i evaluator projektnih prijedloga.

U svojim obraćanjima oni su istaknuli zadovoljstvo radom polaznika i njihovim projektnim prijedlozima, ističući kako uz dobre ideje, trud i rad možemo jako puno unaprijediti odgojno-obrazovni sustav.

U prezentacijama 9 timova predstavljene su odlične projektne ideje u kojima su polaznici detektirali probleme u odgojno-obrazovnom sustavu, ali i dali rješenja za njegovo poboljšanje. Polaznici su primijenili naučeno i prezentirali projektne prijedloge koji će svojom implementacijom zasigurno unaprijediti rad škola, osobito po pitanju opremljenosti, rada s darovitima, rada s djecom s teškoćama u razvoju i drugim segmentima koji su važni za unaprjeđenje odgojno-obrazovnog procesa i motivacije učenika.

Znanja koja su usvojena omogućit će polaznicima da apliciraju za financiranje programa, inicijativa i projekata koji mogu poboljšati kvalitetu obrazovanja, razviti nove metode poučavanja i pružiti dodatne resurse učenicima, a školama pomoći da vlastitim snagama podignu odgojno-obrazovni proces na višu razinu.

kg2

kg3

kg4